top of page

Prvý kontajner len na detské oblečenie v Martine

Ahojte priatelia!

Rád by som Vám dal do pozornosti, že sme pripravili prvý kontajner len na detské oblečenie. Takýto kontajner je unikátom nie len v Martine, ale aj v kraji a na celom Slovensku!


Ako vznikla táto myšlienka?

My rodičia vieme, že naše deťúrence "vyrastú" z oblečenia priam až závratnou rýchlosťou. Keď sa tak udeje, často stojíme pred dilemou čo urobiť s vecami, ktoré sú ešte dobré, pekné a môžu slúžiť aj niekomu ďalšiemu. Prvá voľba sú kamaráti, rodina alebo charity a detské domovy. Mnohokrát sa však stáva, že nikto z nášho okolia už takéto veci nechce. Charity a detské domovy sú tak zavalené oblečením, že už neprijímajú ďalšie. Omnoho viac by im pomohli peniaze. A tak vznikol nápad: "Zbierajme takéto oblečenie, zorganizujme blšák, kde ho za symbolický peniaz predáme a celý výťažok vo forme financií darujeme charite." Nám sa tento nápad páči . . . a čo Vám???


Čo sa bude diať s vecami?

Všetky darované veci (vhodené do nášho špeciálneho kontajnera) dáme vyprať v špecializovanej práčovni, následne ho pretriedime a zaradíme do kategórií podľa veku dieťaťa, pre ktoré je určené. Po zozbieraní dostatočného množstva oblečenia zorganizujeme tzv. "blšák" - teda trh, kde budeme vecičky predávať za symbolické 1 až 2 eurá. Kompletný výťažok darujeme detskému domovu alebo charite.


Kedy bude prvý "blšák"?

Predpokladáme, že prvý "blšák" sa nám podarí zorganizovať v priebehu mesiaca Jún. Určite sledujte naše sociálne siete, aby ste sa dozvedeli viac.


Dôležité upozornenie:

- prosím vhadzujte do kontajnera len nepoškodené veci, ktoré môžu slúžiť ďalšímĎakujeme Vám vopred za Vašu podporu a prezdieľanie.riaditeľ Ing. Michal Hedera a tím MojaPoliklinika536 views0 comments

Comments


bottom of page