top of page

"Ja sa môžem na pacienta vysr.ať!" povedala doktorka z MT. My v MojaPoliklinika s tým nesúhlasíme...Milí priatelia,


tak toto, čo si teraz prečítate, bohužiaľ nie je fikcia. Takýto telefonát som zažil pred pár dňami a musím sa priznať – šokoval ma.


Predstvte si telefonát:

Doktorka XY: Dobrý deň p. Hedera, mali sme k Vám stretnutie s Mirkom K. a ďalšími doktormi.

Ja: Dobrý deň, pani doktorka XY, a prečo ste mali ku mne stretnutie?

Doktorka XY: Lebo Vaša poliklinika sa nám tu rozťahuje a kradne nám pacientov.

Ja: My nekradneme pacientov, ale dávame im možnosť si vybrať iného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, na čo majú zo zákona nárok. A to či sa k nám pridajú, je ich slobodná voľba.

Doktorka XY: My sme sa na našom dnešnom stretnutí rozhodli, že nebudeme púšťať pacientov a nedáme Vám ich karty.

Ja: To je protizákonné. Pacient má slobodnú voľbu a môže si vybrať. Zároveň si ho beriete za rukojemníka, lebo Vy ho nechcete pustiť a nakoniec mu my nebudeme môcť poskytovať starostlivosť.

Doktorka XY: Ja sa môžem na pacienta vysr.ať!!! Vy sa nám tu nebudete rozťahovať.

Ja: Aha. Možno preto od Vás odchádzajú. . . lebo my sa na neho nechceme vysrať, nám na pacientovi záleží.

Doktorka XY: (zložený telefón) tú, tú, tú, tú . . .


To, že naša vaša MojaPoliklinika naberá na popularite a že sa k nám prehlasujú celé rodiny od ich všeobecných lekárov pre dospelých a pediatrov nezostalo nepovšimnuté. Obdobných telefonátov som už pár zažil, ale tento bol až mrazivo konkrétny o vzťahu k pacientom.


Aby sme boli féroví, určite ani pani doktorka XY nepraje pacientom nič zlé, vadí jej len to, že si dovolili hľadať a nájsť lekára a poskytovateľa, ktorý už funguje v 21. storočí.


Šokujúce je aj to, že sa niektorí “tiež lekári“ spoločne organizujú, aby blokovali práva pacientov. Poviem Vám, že toto ma nenecháva kľudným a zvažujem právne kroky.


Máme urobiť právne kroky?

  • 0%Áno, toto nie je v poriadku

  • 0%Nie, neurobili nič zlé


Bez ohľadu na to čo si myslím ja alebo takýto “tiež lekári“, jediný kto o svojich právach rozhoduje ste Vy. Je na Vašom zvážení či budete naďalej Vy, Vaše deti a starí rodičia registrovaní u takýchto “tiež lekárov“. My s našou/Vašou MojouPoliklinikou im budeme ukazovať čo to je zdravotníctvo v 21.storočí – moderné priestory, výborný personál, objednávanie online, dovoz liekov domov zadarmo a mnoho iného čo ešte len chystáme. MojaPoliklinika je poskytovateľom zdravotnej starostlivosti pre celú rodinu.


Chcem Vás poprosiť dajte nám like alebo follow na facebooku alebo instagrame, budete vidieť čo robíme, ako to robíme a určite sa s Vami podelíme aj o výsledok tejto kauzy.


Ak zvažujete výmenu všeobecného lekára pre dospelých pre seba alebo Vašich starkých, respektíve pediatra pre Vaše deti, tak si prosím zaraďte do zoznamu zvažovaných lekárov aj našu MojuPolikliniku. Sme presvedčení, že budete spokojní a nikdy nebudete mať čo i len pocit, že my sa chceme na pacienta vysr.ať.


Ďakujem a prajem Vám pekný deň.


Ing. Michal Hedera

Riaditeľ MojaPoliklinika

2,508 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentários


bottom of page